Twój koszyk jest pusty

Rodzaje soczewek korekcyjnych

 
Przejrzyste
 
Dzięki uniwersalnemu zastosowaniu, soczewki przejrzyste to najbardziej popularny rodzaj szkieł. Idealnie nadają się do codziennego używania: chodzenia, prowadzenia samochodu, pracy, czytania, pracy przy komputerze itp. Jeśli jednak często przemieszczamy się z ciemnych pomieszczeń do mocno nasłonecznionych warto rozważyć zakup okularów z soczewkami fotochromowymi.
 
 
Fotochromy Transitions
 
To nowa generacja przejrzystych soczewek fotochromowych, które automatycznie adaptują się do zmiennych warunków świetlnych. Dzięki temu można je komfortowo używać zarówno w pomieszczeniach jak i słonecznym otoczeniu. Dodatkowym atutem soczewek Transitions jest ich szybki czas reakcji na światło (zarówno przyciemnianie jak i rozjaśnianie). Soczewki fotochromowe zmieniają swoje zaciemnienie wykorzystując promienie UV, dlatego niestety nie barwią się podczas jazdy samochodem, ponieważ promienie UV filtrowane są przez szyby samochodowe. Do jazdy samochodem warto rozważyć zakup okularów z soczewkami barwionymi.
 
 
Barwione
 
Soczewki korekcyjne barwione chronią oczy tak samo  jak szkła w okularach słonecznych, ale dodatkowo posiadają korekcję. Okulary z soczewkami barwionymi skutecznie blokują szkodliwe promienie UV, poprawiają komfort widzenia (korekcja) oraz chronią  oczy przed olśnieniem. Okulary słoneczne z  korekcyjnymi barwionymi soczewkami poprawiają komfort życia osób które wcześniej nie korzystały z takiego rozwiązania a posiadają wadę wzroku.
Barwienie szkieł jest stałe, co może nieco utrudniać korzystanie z nich w pomieszczeniach. Dlatego jeśli zależy nam żeby nasze okulary były bardziej uniwersalne warto rozważyć zakup soczewek fotochromowych.